Kto sme

Čas čítania: < 1 minút

Odbornú diskusiu o území Nového Lida otvorili v roku 2017 architekti a urbanisti spolu s developermi v rámci Iniciatívy Nové Lido. Dôležitou súčasťou princípov Nového Lida je intenzívna spolupráca s organizáciami, iniciatívami či jednotlivcami, ktorým záleží na tom, aby v tomto území vyrástla kvalitná štvrť. Rozpracovaním urbanistických princípov a verejných priestorov spolu položili základy pre ďalšiu realizáciu novej štvrte. 

Kroky vedúce k výstavbe Nového Lida realizuje developerská spoločnosť JTRE. Spolupracuje pritom s ďalšími členmi Iniciatívy Nové Lido vrátane architektov, urbanistov, Asociácie bratislavských vodáckych klubov či iniciatívou Lido Lagúna. Zistite viac o developerovi

Kto sme

Málokedy má urbanista šancu jednou vecou zmeniť tak veľa. Nové Lido leží na mieste, ktoré pri kvalitnom plánovaní a citlivej realizácii dokáže do Bratislavy doniesť niekoľko malých zázrakov naraz. V centre Bratislavy máme obrovské územie, ktoré je dnes využívané obyvateľmi mesta len na niekoľko percent. Pritom je to kľúčové územie, ktoré aj v minulosti predstavovalo pre Bratislavčanov to „naše miesto“. Byť Bratislavčanom znamenalo chodiť na Lido.

Iniciatívu a odbornú diskusiu o tomto verejnom priestore spúšťajú architekti a urbanisti z viacerých ateliérov (Marko&Placemakers, Compass architekti, Jakub Cigler Architekti) a dvojica developerov, ktorí lokalitu developujú (JTRE, HB Reavis). O tomto priestore už niekoľko rokov diskutujeme s mestom, a teraz by sme do diskusie radi zapojili aj širšiu verejnosť.

Naše tri ciele

Iniciatíva Nové Lido si kladie za cieľ rozbehnúť debatu o spojenom centre Bratislavy, ktoré žije na oboch brehoch.

Iniciovať diskusiu <br>o územnom pláne

Iniciovať diskusiu
o územnom pláne

Budeme pokračovať v aktivitách vedúcich k aktualizácii územného plánu, aby sa princípy „spojenia“ stali jeho súčasťou. Cieľom je, aby na nábreží mohol čím skôr vzniknúť nábrežný park a za ním pokračovanie centra mesta.

Obnova parku <br>Nové Lido

Obnova parku
Nové Lido

Budeme pokračovať v aktivitách vedúcich k vytvoreniu parku Nové Lido ako pokračovanie Sadu Janka Kráľa. Vzniknúť má vychádzkovo-rekreačná zóna od Mosta SNP až za Most Apollo.

Edukácia <br>o urbanizme

Edukácia
o urbanizme

V Bratislave sme my – architekti, developeri, urbanisti – urobili množstvo vecí dobre a množstvo zas nie. Cítime potrebu iniciovať spoločenskú diskusiu o princípoch urbanizmu, o tom čo robí mesto dobrým pre život. Na to má slúžiť náš Magazín. Ak budeme sedieť za jedným stolom, hovoriť jedným jazykom, budeme vedieť dospieť k dobrým výsledkom.

Zapojte sa

Zaujíma vás Nové Lido? Chcete pomôcť tvoriť lepšie mesto?

Sledujte novinky

Sledujte novinky

Zdieľajte

Sledujte nás

Napíšte nám

Napíšte nám

Architektonická súťaž na promenádny most

Nový promenádny most prepojí hlavné námestia nábrežných štvrtí Eurovea City a Nové Lido a stane sa novým atraktívnym verejným priestorom s vyhliadkou na mesto priamo z Dunaja. Ideová súťaž hľadá tvorivý prístup a originalitu návrhu mostu integrujúceho nové centrum Bratislavy na oboch brehoch Dunaja.

Architektonická súťaž na promenádny most
Na začiatok stránky